10 років …
Саме стільки років минуло відтоді, як на Чернігівщині відкрився Центр реабілітації дітей-інвалідів і прийняв перших пацієнтів.
10 років – це час напруженої самовідданої праці фахівців соціальної сфери, які день у день виконували і сьогодні виконують складну, відповідальну і благородну місію соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
10 років – це лише мить і крок до нових злетів, щоб, як писав поет з поетів – перемагать і жить.
Історія створення, становлення та розвитку Центру довга та насищена. Однак єдине залишається незмінним: надається діткам з особливими потребами якісна комплексна допомога.
Привітати колектив Центру з ювілеєм прибули голова Чернігівської ОДА, міський голова та голова обласної ради. Учасниками урочистостей стали і меценати – партнери Центру з Великої Британії, США та інших країн, колеги – реабілітологи, директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та почесні гості – Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та пані Джуліт Гоф – Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні. Гості мали можливість ознайомитись з умовами надання медичних послуг у Центрі, з напрямками роботи спеціалістів.
Святковий захід відкрив господар свята, директор реабілітаційного Центру Василь Іванович Пасічник. Він зробив своєрідний екскурс у минуле, поділився планами на майбутнє та висловив щиру подяку присутнім за підтримку, допомогу та розуміння необхідності даної справи. За час існування Центру реабілітацію в ньому пройшли десятки тисяч маленьких пацієнтів. Адже для багатьох із них даний Центр є останнім пунктом порятунку, порятунку не лише фізичного, але і морального.
Цього дня лунало багато привітань та побажань. Заочно, листом, учасників заходу привітав і Міністр соціальної політики України Андрій Рева.
Було отримано безліч подарунків, необхідних для проведення реабілітації маленьких пацієнтів, та мабуть найголовнішим для присутніх було те, що цьогоріч почне втілюватися давня мрія – реконструкція приміщень Центру.
Центр буде і надалі розвиватися. Головні зусилля будуть спрямовані на дитину – її проблеми і негаразди, перші кроки і посмішку, перші слова і перший соціальний досвід.