24 квітня 2017р. відбулось чергове третє засідання Комісії з питань оплати навчання осіб з інвалідністю Миколаївського ОВФСЗІ. До складу Комісії окрім працівників відділення входять представники Департаменту освіти та науки і Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Обласного центру зайнятості, Обласної МСЕК, Миколаївської обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини», голови обласних організацій УТОГ, УТОС, СОІУ.
Під час засідання розглядались документи, надані вишами щодо виконання студентами з числа осіб з інвалідністю навчальних планів за відповідні навчальні періоди та результати екзаменаційних сесій.
Всього на засідання Комісії цього року було винесено матеріали стосовно 52 студентів на загальну суму 186,3тис. грн., в тому числі на оплату проживання у гуртожитку 3,3тис. грн.
Загалом у 2016-2017 навчальному році відділення співпрацює зі студентами та вишами по 64 договорам. Переважна більшість студентів навчається в Чорноморському Національному університеті ім. П. Могили (29 осіб) та у ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» (23 особи). Також Миколаївське ОВФСЗІ плідно співпрацює з ВНЗ «Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка»», Приватний ВНЗ «Європейський університет», Приватний ВНЗ «Міжнародний класичний університет ім.. П. Орлика» а також з Київським університетом культури та Вінницьким національним медичним університетом ім. М. І. Пирогова. Серед спеціальностей, що користуються найбільшим попитом – соціальна робота, спорт, здоров’я людини, правознавство, комп’ютерна інженерія, фінанси і кредит. Серед студентів цього року навчається дві особи, які отримали інвалідність під час участі в АТО та один студент – внутрішньо переміщена особа.
Серед студентів, що отримують освітні послуги за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів, є особи з вадами слуху, вадам зору, порушенням роботи опорно-рухового апарату (в тому числі візочники). Вік студентів – від 17 до 56 років. Це зайвий раз свідчить про те, що в державі запроваджуються необхідні заходи щодо створення безбр’єрного середовища для осіб з особливими потребами, зокрема в інформаційній та освітній сферах.