Заступник керівника Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Світлана Кахабрішвілі та провідний економіст відділу забезпечення зайнятості, соціального захисту осіб з інвалідністю Олена Лисенко відвідали Центри життєстійкості Черкащини: у Смілянській міській, Білозірській та Ротмістрівській територіальних громадах. Метою візиту було проінформувати громадськість про державні програми підтримки людей з особливими потребами, які реалізує Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Заступник керівник Світлана Кахабрішвілі розповіла керівникам Центрів життєстійкості про основні завдання відділення Фонду, які направлені на забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю, оплату вартості навчання у закладах вищої освіти, алгоритми забезпечення дітей з інвалідністю, ветеранів та інших окремих категорій населення допоміжними засобами реабілітації та передала пам’ятки, розроблені відділенням Фонду.
У Черкаській області з 2024 року проводиться реалізація експериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. В області на сьогодні працює вже 13 Центрів життєстійкості.
Керівник Смілянського Центру життєстійкості Інга Гончаренко наголосила, що зіштовхуючись зі стресом через війну, не кожен може самостійно допомогти собі, проте, турбота про ментальне здоров’я є надзвичайно важливою. Зауважила, що отримати безоплатну фахову допомогу та консультації спеціалістів можна безпосередньо у своїй громаді, звернувшись до Центру життєстійкості.
«Центри життєстійкості створені для того, щоб допомогти українцям долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, повертатися до активного життя. Окрім індивідуальних консультацій, на дорослих тут чекають щоденні заходи: групові терапевтичні заняття, зустрічі для людей зі схожим досвідом, навчальні тренінги. Для занять із дітьми в Центрі облаштоване безпечне і комфортне освітньо-ігрове середовище», - повідомила керівник Білозірського Центру життєстійкості Ірина Віра.
Домовилися про співпрацю в питаннях щодо вирішення актуальних проблем, що стосуються осіб з інвалідністю Черкащини.
