Соціальна політика держави спрямована на реалізацію конституційних вимог щодо соціального захисту інвалідів. Тому особи з інвалідністю мають право на моральну і матеріальну підтримку суспільства. Адже у нинішніх складних умовах гостро стоїть проблема державного регулювання та реалізації програм професійної реабілітації та зайнятості інвалідів, оскільки відсутність у інваліда професійної підготовки або неадекватність її рівня потребам ринку праці зменшує його шанси на працевлаштування і, як наслідок, на активне соціальне життя.
У 2012 році за даними звітності чисельність зайнятих осіб з інвалідністю по області становила 10 265 осіб. Кількість робочих місць, яка в межах встановленого нормативу, мала бути створена роботодавцями за звітний період становить 8 697. Отже рівень зайнятості інвалідів в області становить лише 14 % від загальної чисельності осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Тому відділення Фонду неодноразово зверталося до керівників підприємств з проханням продовжувати допомагати інвалідам, розуміючи всю складність господарської та фінансової ситуації, що склалася на підприємствах області, а також з соціальними партнерами розробляє заходи спрямовані на збільшення робочих місць.
Протягом 2013 року здійснено фінансування освітніх послуг за І-ІІ семестри 2012-2013 навчального року 10 студентам-інвалідам, які навчаються у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації.
Після закінчення навчання працевлаштовано студентів-випускників 2013 року Гузу М.В. (інвалід ІІІ групи) у Менську центральну районну лікарню на посаду “сестра медична з лікувальної фізкультури” та Вороного В.Ф. (інвалід ІІ групи) у Ріпкинське сільське споживче товариство - робочий Добрянського хлібзаводу.
Діяльність відділення спрямована на допомогу людям з особливими потребами, які прагнуть знайти своє місце у житті і бути корисними суспільству.