Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розширює співпрацю із керівництвом Державної установи «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області».
Взаємодія із названою установою була налагоджена обласним відділенням Фонду ще у березні 2023 року, відповідно до укладеного та підписаного Меморандуму про співробітництво у сфері реалізації державної програми безкоштовного протезування постраждалих внаслідок війни учасників бойових дій.
На сьогодні удосконалюється механізм надання методичної допомоги спеціалістам установи, відповідальним за роботу із пацієнтами медичних закладів.
За наявності в установі осіб, що потребують протезування, Державною установою «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області» надається до територіального відділення Фонду інформація та працівники відвідують таких осіб.
Під час надання консультацій, акцентується увага на те, що протезування в Україні безоплатне для всіх, хто його потребує. Держава надає підтримку людям, які втратили кінцівки, на всіх етапах реабілітації, протезування, оплачує надання якісних протезів, а також їх обслуговування та ремонт.
Протезування захищене Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та регулюється постановами Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 та від 01.10.2014 № 518. Вартість протезування регулюється граничними цінами на вироби підвищеної функціональності за новітніми технологіями та/або спеціальні вироби для занять спортом для окремих категорій громадян, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України від 25.05.2022 № 158.
Фахівцями Чернігівського обласного відділення Фонду надано ґрунтовні роз’яснення, консультації, пам’ятки, брошури, перелік підприємств щодо проведення за державною програмою безкоштовного протезування.
З метою розповсюдження інформації про можливості безкоштовно отримати за рахунок держави допоміжні засоби реабілітації, в тому числі і системи протезів, працівникам медичної установи та ампутованим пацієнтам надано брошури «Шлях до відновлення: протезування» та буклети «Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою – алгоритм дій».