Традиційно в Міжнародний день захисту дітей працівники Миколаївського обласного відділення Фонду відвідують підопічних Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Цього року з привітальним словом на святковому заході виступили директор відділення І. Чекарь та народний депутат України Т. Кремінь.
Кожна дитина — унікальна. Для життя в соціумі їй необхідно мати певний рівень здоров’я, фізичного стану, когнітивного та інтелектуального розвитку, вміти спілкуватися, мати побутові навички. Тому соціальна реабілітація повинна об’єднувати всі інші напрямки задля інтеграції дитини-інваліда в суспільство. Подолати захворювання допомагає медична реабілітація, вади у спілкуванні — педагогічна, побутовим навичками навчає побутова реабілітація, фізична — вчить рухатися, професійна — дозволяє опанувати обраний фах.
Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів створено у 2002 р. за ініціативою Фонду соціального захисту інвалідів, Миколаївської облдержадміністрації, за безпосередньої підтримки Міністерства праці та соціальної політики України та за сприяння Інституту Елвіна (США) на базі Миколаївського центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія». До структури комплексу входять наступні підрозділи: Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія», центр дитячої ортопедії та реабілітації, навчально-методичний центр; управління держкомплексом. Вони діють синхронно і доповнюють одне одного.
За 15 років роботи в Миколаївській області близько 2000 дітей-інвалідів пройшли довготерміновий курс соціальної реабілітації, багато з них повернулися до дитячих дошкільних установ і загальноосвітніх шкіл. Щороку семирічні вихованці Держкомплексу проходять обласну психолого-медико-педагогічну консультацію, за висновками якої 55% дітей скеровують у перші класи загально-освітніх шкіл. Доречно відмітити, що візит народного депутата Т. Креміня до Центру пов’язаний не лише з відзначенням Дня захисту дітей, але й вирішенням питання запровадження інклюзивної освіти для дітей з інвалідністю. Т. Кремінь один з тих, хто ініціював та розробляв законопроект щодо інклюзивної освіти в Україні.
Наприкінці заходу від І. Чекарь 120 підопічних Центру отримали солодкі подарунки.