В останній весняний день на Харківщині відбулось чергове засідання обласного комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
Планом роботи комітету передбачений розгляд питань, що знаходяться на постійному контролі, а також питань, що стосуються контролю за діяльністю таких комітетів у районах та містах області.
Розглянувши питання «Про стан доступності транспортної інфраструктури Харківської області для осіб з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі для інвалідів зі слуху. Використання на автобусних маршрутах загального користування транспортних засобів максимально пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю» та питання «Про стан доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури та роботу Зачепилівського і Сахновщинського районних Комітетів із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури», присутні на засіданні члени обласного комітету у виступах відзначали, що в останні роки склалася система контролю за роботою районних комітетів доступності та основних Департаментів й управлінь обласної державної адміністрації, що задіяні у вирішенні питань щодо забезпечення доступн6ості для тих, хто цього потребує, дала певні результати – з кожним роком покращуються показники щодо забезпечення осіб з інвалідністю необхідними засобами, що дозволяють зробити простір для життя безбар′єрним.
Але говорити про вирішення цих надважливих питань дуже рано. Важливо те, що на засіданнях обласного комітету не звучать звіти про досягнення та зроблене, хоча й позитивні факти називаються, а все частіше наголошуються проблемні питання та шляхи вирішення таких питань, які вибрали керівники Харківщини для скорішого подолання існуючих проблем.
Як відмітила заступник голови обласного комітету доступності – заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Т.М. Печура, з кожним роком покращуються показники соціального паспорту районів та міст Харківщини завдяки спільним зусиллям громадських організацій, що принципово виявляють болючі питання, та державних інституцій, що за допомогою різних форм та методів залучення коштів на створення пристосувань для осіб з інвалідністю поступово вирішують болісні питання, розширюють спектр доступності для жителів громад.