Допомога студентам із вадами слуху
Опубліковано 15 липня 2008 року о 09:34
Працівниками Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів було передано до Механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” обладнання для лабораторії професійної діагностики для слабочуючих студентів.
На виконання п. 4 Указу Президента України від 1 червня 2005 року № 900/2005 „Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями” та наказів Міністерства освіти та науки України в Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” вперше на Україні започатковано навчання за напрямом підготовки „Інженерна механіка” осіб із вадами слуху за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр.
Двадцять слабочуючих студентів навчаються на І, ІІ та V курсах Механіко-машинобудівного інституту НТУУ КПІ. На певному етапі підготовки майбутніх спеціалістів професорсько-викладацьким складом було встановлено, що враховуючи особливості спілкування із слабочуючими студентами, сприйняття ними інформації, існуючі методики викладання не забезпечують якості навчання студентів із особливими потребами.
Тому керівництвом Механіко-машинобудівного інституту НТУУ КПІ, представниками УТОГ були розроблені заходи щодо підвищення якості навчання студентів з вадами слуху.
Серед розроблених заходів:
- створення методик з підготовки спеціалістів з вадами слуху, які грунтуються на комп’ютерних технологіях;
- створення методичних посібників та підручників, в тому числі комп’ютеризованих, інтерактивних;
- забезпечення робочих місць із професійної орієнтації та психологічної реабілітації професійно-діагностичним обладнанням;
- впровадження на лекційних заняттях мультимедійного супроводження.
Перший етап реалізації цих заходів передбачає створення і обладнання лабораторії професійної діагностики.
Фінансування придбання комп’ютерів, мультимедійних проекторів, стаціонарного та пересувного екранів, портативного комп’ютеру для мультимедійних проекторів взяло на себе Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів.