В Україні щороку зростає чисельність дітей-інвалідів. Сім’ї, в яких є діти-інваліди не можна залишати наодинці із проблемами. У містах України створюються та функціонують центри ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. У Полтавській області таких закладів 4: в містах Полтава, Кременчук, Миргород та Лубни. Центри допомагають батькам оволодіти методиками індивідуального навчання дитини, дають надію, що діти-інваліди можуть подолати, або зменшити залежність від вад, що вони можуть жити і навчатись в колективі ровесників. Із дітьми працюють висококваліфіковані спеціалісти: невролог, педіатр, психолог, логопед, вчителі-реабілітологи, масажист, музкерівник. Їхнє завдання: корекція та відновлення втрачених функцій організму дитини; формування навичок дитини спілкування з однолітками та дорослими; підготовка дітей-інвалідів дошкільного віку до загальноосвітньої школи.
Маленькі відвідувачі центрів реабілітації в ігровій формі зміцнюють своє здоров’я, пізнають світ, що їх оточує, їх навчають самообслуговуванню, навичкам особистої гігієни, з ними проводять заняття з розвитку мовлення, малювання, аплікації, музики.
Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів також не обходить своєю увагою ці такі необхідні заклади. Цього року обласне відділення також надало допомогу центрам реабілітації. На ці кошти закуплено фізіотерапевтичне та реабілітаційне обладнання, меблі, іграшки, розвиваючі ігри.