Якщо згадати головне гасло педагогічної системи Марії Монтессорі, що випробовона роками – Допоможи мені це зробити самому, - то можна зробити висновок про необхідність надати таку допомогу дитині при виборі подальшого життєвого шляху, щоб вона відчула значущість свого власного вибору та узгодженість вибору із закладеними природними здібностями та нахилами. Дорослі мають надати таку допомогу, яка стане у подальшому власною справою кожної дитини.
29 січня 2013 року Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Харківський міський центр зайнятості за підтримки громадських організацій провели зустріч із учнями 10-12 класів КЗО «Харківський спеціальний навчально - виховний комплекс ім.В.Г. Короленка» Харківської обласної ради ( для сліпих дітей).
Цей захід відбувся у рамках домовленості із представниками громадських організацій, що об′єднують людей із вадами, що відбувся у листопаді минулого року. Харківський СНВК ім. В.Г. Короленка цими днями відзначив 126 років з часу відкриття. Сьогодні у цьому закладі навчається 190 вихованців, з яких 38 – учні 10-12 класів. Саме цих дітей ми запросили на зустріч, мета якої профдіагностичне тестування за програмою «Профексперт». Допомагали учням старших класів у проведенні тестування волонтери Харківського міського центру зайнятості, які у недалекому майбутньому стануть соціальними педагогами.
Методика дозволяє надати точну характеристику кожному за наведеними відповідями у тесті, а тільки після цього запропонувати застосування своїх знань та навичок у подальшому житті та навчанні. Після результатів тестування планується обговорення у школі, із друзями та, можливо, з батьками. Тільки після цього спеціалісти служби зайнятості – психологи готові надати індивідуальні консультації кожному, відповісти на запитання, надати інформації щодо стану ринку праці та необхідності у спеціалістах різних галузей напрямків діяльності.
Дивна атмосфера співпраці дорослих та дітей, яка панує у навчальному комплексі, дозволяє вихованцям знайти своє місце у житті, що у незрячої людини доволі обмежене. Але розкутість, відвертість, жага до знань у вихованців така висока, що журналісти розгубилися кого запросити для інтерв′ю. Серед тих, хто проходив тестування була срібна чемпіонка Паралімпійських ігор з плавання Яна Бережна (10 клас), Євтухов Денис (10 клас) – майстер спорту з шахів, Осіпець Артур (12 клас) -майстер спорту з шашок та шахів, неодноразовий призер та переможець змагань різного рівня, Валерія Московченко (12 клас) – переможець творчих конкурсів та предметних олімпіад, яка очолює малу раду комплексу. Цікаво, що 2 громадські організації в області очолюють колишні учні цього відомого в Україні ( навчаються діти з 15 регіонів України) спеціального навчального закладу.
Наступна зустріч з випускниками 20 лютого.