В Ужгороді днями досліджували умови для безперешкодного пересування людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Фактичну перевірку провели працівники сектору безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева. Про результати та пропозиції щодо вирішення проблемних об'єктів додатково повідомлять відповідні підрозділи міського виконкому.
Виявлено проблемні питання безперешкодного доступу до об'єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту, інформації та зв'язку. Як показало дослідження, більшість пішохідних переходів не відповідають вимогам: не витримані вимоги щодо висоти бордюрів на посадкових площадках зупинок громадського транспорту, відсутні в цих місцях контрастні та тактильні елементи для орієнтації та попередження для осіб з вадами зору, проблема потрапити в салон транспортного засобу самостійно без сторонньої допомоги. Актуальними залишаються питання порушення правил щодо паркування автомобілістами на місцях для паркування водіїв з інвалідністю тощо.
На жаль, через відсутність системного та збалансованого підходів у вирішенні архітектурної, транспортної та інформаційної доступності для інвалідів, проблема безбар’єрного середовища не вирішується комплексно. В даному напрямку зусилля організацій, які опікуються проблемами інвалідів, зокрема відділення Фонду, спрямовані на виявлення фактів відсутності універсальної доступності та пошуку шляхів вирішення щодо кожного об’єкту, який не відповідає державним будівельним нормам (ДБН).
Відділення Фонду продовжує відповідну роботу в 2016 році в складі комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в якості представника — члена комітету. Склад даного комітету затверджений рішенням Ужгородської міської ради №188 від 30.06.2016 року.