Конвенція ООН про права інвалідів визначає необхідність забезпечення особам з інвалідністю доступності фізичного, соціального, економічного та культурного оточення, охорони здоров'я та освіти, а також інформації та зв'язку, що може сприяти створенню для них можливості повною мірою користуватися всіма правами людини та основоположними свободами.
Держава має створити для людей з інвалідністю можливість вести незалежний та повноцінний спосіб життя, тобто вжити конкретних заходів для усунення будь-яких перешкод, що утруднюють або унеможливлюють доступ до споруд, транспорту, а також до інших об’єктів і послуг для людей з інвалідністю.
Але такий обов’язок не покладається виключно на державу. Відповідно до ст. 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів України», підприємства, установи та організації також зобов'язані враховувати потреби людей з інвалідністю і забезпечувати для них доступність.
З метою покращення роботи в цьому напрямку, для створення додаткових зручностей для інвалідів при наданні послуг, керівництво станції Укрзалізниці «Миколаїв – пасажирський» запросило на зустріч з керівниками своїх структурних підрозділів представників Миколаївського обласного відділення ФСЗІ та громадські організації інвалідів.
Зустріч пройшла у форматі діалогу. Голови обласних організацій Українського товариства сліпих (О. Мовчан) та Українського товариства глухих (Т. Городнича) розповили працівникам вокзалу про особливості при наданні послуг та спілкуванні з інвалідами певних нозологій, зокрема при пересуванні інвалідів у приміщеннях вокзалу, на пероні, у вагонах, під час ознайомлення з розкладом руху поїздів і придбання квитків, та інше.
Заступник директора Миколаївського обласного відділення (Г. Жукова) спілкувалась з представниками установи як з роботодавцем. Вона проінформувала присутніх про роботу відділення в напрямку сприяння роботодавцям у створенні робочих місць для працевлаштування інвалідів, а також запропонувала співпрацю при працевлаштуванні інвалідів – випускників вищих навчальних закладів, які отримали освіту за рахунок коштів Фонду.
За результатами зустрічі було надано пропозицію щодо організації за допомогою обласної організації УТОГ курсів по вивченню «мови жестів» для обслуговуючого персоналу станції.