В обласному центрі Волині проживає понад 12 тисяч дорослих громадян з інвалідністю та близько однієї тисячі дітей-інвалідів. З метою створення комфортного середовища для інвалідів, міська влада налагодила співпрацю з громадськими організаціями у форматі дорадчо-консультативного органу – комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур міста. У 2013 році комітет провів два робочі засідання й три виїзні обстеження.
Найбільш нагальними були питання пониження бордюрів при проведенні ремонту на вулицях міста і в 16 дворах багатоповерхівок. Пандусами облаштовані заклади соціального захисту та медичні установи, залізничний вокзал та центральний універмаг. За сприяння організації УТОС таблички на кабінетах владних структур дублюються рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, на перилах є рельєфні позначки, нанесено контрастні лінії.
Співпраця з ВОВГО «Генерація успішної дії» дозволила втілити проект задля поліпшення доступності до соціально значущих об’єктів міста незрячим – де встановлено 22 звукові орієнтири «Метроном-04». А ще на вулицях Луцька обладнано звуковими сигналами 10 світлофорів.
В поточному році розпочато роботу щодо впровадження у місті інклюзивної освіти для дітей із синдромом Дауна, зокрема такі групи відкрито у дошкільних закладах № 9 та № 38.
На автостанції № 1 входи до приміщення облаштовано пандусами та слуховими орієнтирами для незрячих, а пороги не перевищують 2,5 см. Встановлено візуальну інформацію про розташування пристосованих для людей з інвалідністю місць та послуг на території автостанції (піктограми, символи, що застосовуються у міжнародній практиці). Для їх обслуговування працює окрема каса. Виділені місця для паркування автомобілів інвалідів та висадки безпосередньо біля входу у приміщення автостанції. Пристосованими є і санітарно-гігієнічні кімнати. На сходинках нанесено маркування – контрастні смуги для орієнтації людей з вадами зору.
В місті курсує 10 спеціально облаштованих автобусів та 6 тролейбусів із зниженою підлогою. За замовленням інвалідів перевозить спеціалізований автомобіль територіального центру соціального обслуговування. Озвучуються зупинки маршруток, а в майбутньому планується зовнішнє оголошення назви маршруту та напрямку руху автобуса.