Щоб відчути на собі комфортність та пристосованість громадських місць для людей з обмеженими можливостями у Полтаві представники органів влади та місцевого самоврядування прогулялися містом. Дехто сів на інвалідний візок, а дехто намагався дістатися від пункту А - Монументу Слави – до пункту Б – театру імені Гоголя – наосліп із зав’язаними очима.
Організатором заходу виступило Всеукраїнське громадське об’єднання Національна Асамблея інвалідів України, представник у Полтавській області – Ірина Твердохліб.
Місто Полтава увійшло до пілотного проекту по комфортному проживанню людей. На першому плані – екологія, на другому – архітектурна доступність.
Відвідати захід запросили представників влади, відділення Фонду соціального захисту інвалідів, громадських організацій інвалідів. Запрошували і архітекторів та проектантів, оскільки від них у першу чергу залежить доля людей з особливими потребами. На акцію прийшли і полтавці з вадами слуху та зору. Останні роздали тростини, аби учасники дійства відчули, як ходити містом, коли погано або зовсім нічого не бачиш. Для цього зав’язували очі.
На учасників акції чекали багато перешкод, з якими людям на візках доводиться стикатись кожного дня: різкий та незручний пандус у підземці Злата міста, занадто широкий та слизький пандус будівлі міської ради, високі бордюри, відсутність з’їздів, небезпечна плитка. Заїхати в магазини учасники акції навіть не пробували. Говорять, це виявилось надскладне завдання, та й часу на маленьку дистанцію витратили занадто багато.
По закінченню акції учасники дійшли невтішного висновку, що наше місто не пристосоване для людей з обмеженими можливостями, адже заїхати неможливо навіть в ті установи, які повинні піклуватись людьми. Вислухавши всіх учасників акції, організатори написали резолюцію, адресовану очільнику обласного центру.