Важливим у спілкуванні з роботодавцями, які повинні виконувати норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, є єдина позиція соціальних партнерів з соціальних питань, що досягається за допомогою своєчасного обміну інформацією, проведенням спільної інформаційної роботи тощо.
Саме тому Харківське обласне відділення Фонду спільно з Харківським міським центром зайнятості приділяє цій роботі постійну увагу. Спільними інформаційними семінарами, що проводяться на базі центру зайнятості охоплені, насамперед, роботодавці, які не виконали встановлений законодавчо норматив з працевлаштування. Таку інформацію від відділення Фонду вчасно отримали фахівці служби зайнятості.
Робота з працевлаштування інвалідів й надалі буде актуальною, бо через події на сході України та масове переселення до інших регіонів жителів Донбасу кількість осіб з інвалідністю зростає. Тільки за останній рік на Харківщині, яка до речі прийняла одну з найбільших частин переселенців, чисельність інвалідів збільшилась одразу на 11,4 тисячі осіб. Повертаються додому після поранень й військові, які після реабілітації будуть потребувати соціалізації та підбору посильної роботи. Саме про такі аспекти постійно йде розмова на семінарах з роботодавцями, які проходять у міському центрі зайнятості за участю представників відділення Фонду. У цьому році проведені 5 таких семінарів, в яких взяли участь представники 78 роботодавців. А ще на семінарах роботодавці можуть отримати інформацію щодо осіб, які перебувають на обліку у службі зайнятості та потребують працевлаштування, що важливо для процесу підбору персоналу.
Цікаво, що у місті Харків створена профспілка працюючих інвалідів, в якій об’єдналися 160 активних людей. Ця профспілка декларує надання допомоги своїм членам та тим, хто хотів би влаштуватися на роботу. З цих питань відділення Фонду та міська служба зайнятості співпрацює з таким цікавим об’єднанням громадян, консультує та допомагає.