Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.
Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Громадський рух «Соціальна єдність» з програмою: «Країна без бар’єрів для нечуючих. Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху».
Представники громадської організації зазначили актуальність програми: в сучасному суспільстві наявна значна кількість перепон і бар’єрів, які перешкоджають людям з порушенням слуху в реалізації своїх прав та задоволенні потреб, у тому числі і у доступі до інформації та зв’язку.
Обмеженість доступу до інформації перешкоджає органічному розвитку особистості та можливості для всебічної реалізації нечуючих людей та людей із порушенням слуху своїх прав як громадян, а також знижує можливість включення їх до суспільного життя на рівні з іншими громадянами.
Метою представленої програми є створення можливостей для всебічної реалізації особами з порушенням слуху своїх прав щодо включення їх до суспільного життя на рівні з іншими громадянами, усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають людям з порушенням слуху в реалізації своїх прав і задоволенню потреб, у тому числі, стосовно доступу до інформації та зв’язку, виконання соціальної ролі шляхом розробки та встановлення спеціального програмного забезпечення та надання можливості здійснювати комунікацію з іншими людьми через виклик перекладача жестової мови.
В результаті реалізації очікується, що цільова аудиторія програми буде проінформована про переваги програмного забезпечення з постійного транслювання жестовою мовою. Програмне забезпечення буде встановлено приблизно на 1000 смартфонах користувачів – осіб з порушенням слуху. Таке програмне забезпечення з постійного транслювання жестовою мовою буде працювати в сталому режимі. Користувачі зможуть безоплатно звертатися до операторів, здійснюючи приблизно 60 викликів оператора-перекладача на місяць з кожного пристрою. Нечуючі та особи з порушенням слуху за допомогою засобів постійного транслювання жестовою мовою отримають можливість безперешкодно спілкуватися з іншими громадянами, в тому числі в місцях надання соціальних послуг, державних установах, інших соціально значимих об’єктах, що можуть передбачати необхідність комунікації.