Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.
Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Повернути життя» з проєктом «Завжди на зв'язку».
Представники громадської організації зазначили, що активний розвиток цифрових технологій, онлайн-формат та дистанційна робота різноманітних надавачів послуг для значної частини осіб з інвалідністю залишаються невідомими, адже вони не можуть належним чином скористатися соціальними пропозиціями.
Причиною такого явища є недоступність цифрового контенту: дизайнерські та маркетингові рішення сайтів з товарами та послугами виключають можливість придбати такий товар для осіб із порушеннями зору; підручники та посібники найчастіше написані настільки складною мовою, що не доступні особам із когнітивними порушеннями чи особам з порушеннями слуху. Упродовж останніх років було кілька спроб розв’язати цю проблему, однак в результаті створені сайти найчастіше або мають спрямування на одну певну нозологію, або ж надміру ускладнені в навігації, переобтяжені деталями та контентом.
Пропонуємо сучасне розв’язання цієї проблеми – створення веб-порталу та мобільного додатку «Завжди на зв’язку», який з’єднає воєдино надавачів доступних послуг та людей з порушеннями зору, слуху, порушеннями опорно-рухового апарату, когнітивними особливостями та розладами спектру аутизму.
Мобільний додаток стане функціональним доповненням до порталу, адже дозволить налаштовувати спеціальні можливості, виконувати голосовий та традиційний пошук, встановлювати закладки, міститиме налаштування для альтернативної комунікації та швидкого контакту із перекладачем жестової мови; дозволить зберігати улюблені вкладки. Завдяки функції геолокації додаток допоможе підшукувати найближчі для людини з інвалідністю та найбільш доступні для неї сервіси та ресурси. У мобільному додатку також буде передбачена функція батьківського та опікунського контролю з дотриманням права на свободу пересування та умов конфіденційності, а також функція персоніфікованої «тривожної кнопки».
Мета проєкта - покращити інформування про доступність продуктів та послуг для людей з інвалідністю усіх нозологічних груп через спеціально створене гнучке україномовне інтернет-середовище, просте у використанні та обслуговуванні і дружнє до людей з інвалідністю різних нозологій.