Кожен вісімнадцятий українець належить до людей, фізичні можливості яких обмежені. Пандусів (спеціальних доріжок при вході до будинків), пристосованих ліфтів, обладнаних туалетних кабінок у громадських місцях, банкоматів, установлених на зручній висоті в Україні бракує.
Знайти роботу, а також дістатися до місця роботи в українських містах – це неабияка проблема для людей із особливими потребами.
У Рівному людям на візках пересуватися стає легше. Пандуси і підйомники – звичне явище у соціальних закладах та супермаркетах.
Не так давно в рамках благодійної акції "Інваліди і залізниця" низку нововведень впровадили і залізничники. Зробили перони потрібної висоти, спеціальні огороджувальні лінії в кінці перону для орієнтації, де має зупинитися вагон. З’явилися спеціальні вагони для "візочників" і безкоштовні місця для інвалідів у платних залах очікування Також створені чотири мобільні групи, в обов’язки яких входить допомога інвалідам.
У Міжнародний день боротьби за права інвалідів у Рівному відбулося засідання круглого столу на тему "Реальні можливості захисту прав інвалідів в Україні" за участю представників обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, міських та обласних громадських організацій інвалідів.
Учасники засідання обговорили питання:
1. Інваліди – одна з найменш захищених верств населення.
2. Про Міжнародну Конвенцію з прав інвалідів.
3. Роль громадських організацій в захисті та відстоюванні прав людей з особливими потребами.
Представники громадських організацій розробили ряд пропозицій до соціального законодавства, які мають суттєво спростити не лише життя інвалідам та їхнім рідним, а й роботу соціальних служб.
Учасниками було обговорено також норми законодавства у проекті "Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості", та запропоновано зняти певні обмеження для працедавців, щоб ті, в свою чергу, були більше вмотивовані працевлаштувати людей із фізичними вадами, а також, покриття витрат на облаштування праці осіб з інвалідністю.