Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Керівник Одеського тервідділення Фонду Віталій Кольцов у ефірі «REHABхаб»: «Мета Фонду – сприяти максимальній відновлюваності постраждалих військових»
Опубліковано 17 травня 2024 року о 15:35

10 травня керівник Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Кольцов став гостем телерадіоефіру Першого міського каналу «REHABхаб» в м. Одеса.

В студії обговорювали діяльність Фонду у реалізації державної політики щодо протезування та реабілітації військових, навчання та створення робочих місць для осіб з інвалідністю, а також вирішення питання інклюзії в Одеському регіоні.

Зокрема, мова йшла про державне забезпечення засобами реабілітації громадян, особливості фінансування програм протезування, кількість українців на Одещині, які отримали державну допомогу на засоби реабілітації та про завдання уряду щодо соціального захисту військових після поранення.

«У першому кварталі 2024 року відділенням Фонду було видано більше 5 тисяч направлень по забезпеченню осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації, у тому числі учасників бойових дій по Одеській та Херсонській областях», - розповів Віталій Кольцов.

По Херсонському регіону було видано більше 400 направлень, по Одеському – 4,6 тис направлень.  Також за цей період фахівцями відділення Фонду було проведено 1517 анкетувань осіб з інвалідністю щодо якості забезпечення ДЗР, з них: 350 щодо забезпечення протезами верхніх та нижніх кінцівок, а також кріслами колісними (забезпечення яких відбулося вперше) та 1167 анкетувань щодо ремонту та забезпечення іншими допоміжними (технічними) засобами реабілітації.

«За аналогічний період з підприємствами було укладено 329 договорів, що дозволило майже 1,1 тисячам осіб з інвалідністю Одеського регіону отримати близько 2,5 тисяч виробів. Мова йде і про планове забезпечення осіб з інвалідністю, у яких закінчився строк експлуатації попередніх виробів, і забезпечення постраждалих в результаті російської агресії протягом останніх років, оскільки від моменту травми до протезування проходить певний час», - зазначив керівник обласного відділення Фонду.

Віталій Кольцов уточнив, що основна мета і завдання Фонду в нинішніх умовах – забезпечення максимальної відновлюваності постраждалих військових. Держава гарантує безоплатне протезування, бюджетні кошти спрямовуються на весь спектр забезпечення допоміжними засобами реабілітації, починаючи від звичайних милиць для особистої рухомості і закінчуючи електро-скутерами, електро-колясками, біонічними протезами та іншими засобами реабілітації.

«Наші Герої-захисники та захисниці, залежно від травми, можуть забезпечуватись протезами з різними характеристиками. Вироби мають коефіцієнт граничної вартості у трьох кратній величині. Після первинного протезування, орієнтовно після 12 місяців, коли військовий освоюється у «новому стані», є доступною система протезування з підвищеною функціональністю і спортивним протезуванням. Вартість таких виробів, залежно від комплектуючих до них, може сягати двох і більше мільйонів гривень за виріб» - пояснив Кольцов.

Під час ефіру йшлося і про поточний стан у сфері зайнятості осіб з інвалідністю та про державні механізми стимулювання праці для цієї категорії населення.

«Держава надає цільову позику, дотації та фінансову допомогу, що мають цільове призначення для створення робочих місць для осіб з інвалідністю, а також законодавством передбачено низьку інших пільг, зокрема податкових, - прокоментував керівник тервідділення.

Одним з механізмів, який стимулює зайнятість осіб з інвалідністю в Україні, є встановлений на законодавчому рівні норматив для роботодавців про створення робочих місць для працівників з інвалідністю у розмірі 4% від загального штату на рік.

«Якщо норматив не виконується, накладаються адміністративно-господарські санкції, які держава та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю спрямовують на фінансування реабілітаційних програм, забезпечення допоміжними засобами реабілітації та інші важливі соціальні проекти підтримки населення з інвалідністю» - розповів Кольцов.

Суми адміністративно-господарських санкцій, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, сплачених роботодавцями, витрачаються також і на фінансування навчання осіб з інвалідністю у закладах освіти України. За рахунок коштів Фонду на даний час фінансується здобуття вищої освіти для 75 осіб з інвалідністю Одещини, зазначив керівник тервідділення.

Віталій Кольцов додав, що інтеграція осіб з інвалідністю в повноцінне та активне соціальне життя є важливим етапом розвитку сучасного українського суспільства та формування культури і середовища безбар’єрності і рівних можливостей для усіх категорій громадян.

 

Переглянути телерадіоефір можна за посиланням: https://youtu.be/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux