У нашій країні діє мережа спеціальних шкіл та інтернатів, в яких інваліди отримують загальну або посильну освіту, спеціальних учбових центрів, де люди із обмеженими фізичними можливостями можуть отримати професію.
Якщо раніше спеціальні школи здавалися перемогою гуманізму, то тепер у них дедалі частіше вбачають клин, що розділяє людей на два табори.
Конвенція ООН із прав інвалідів передбачає інклюзивне навчання. Саме про це йшлося на конференції, проведеній за кошти Фонду соціального захисту інвалідів у м. Севастополі.
Зустріч відбулася за ініціативи Севастопольського міського відділення Всеукраїнської Організації інвалідів "Союз інвалідів України" при участі Севастопольського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, управління освіти, приватного центру раннього розвитку, Всеукраїнського Фонду "Крок за кроком".
Учасники ознайомилися з досвідом та вимогами щодо впровадження інклюзивної освіти для дітей та молоді із особливими потребами у навчальних закладах м. Севастополя, м. Львова та м. Сімферополя.
Питанням сприяння взаєморозуміння, терпимості, дружби між дітьми із особливими потребами та обдарованими дітьми були присвячені виступи директорів загальноосвітніх шкіл, в яких вчаться діти з інвалідністю та діти із затримкою розвитку.
На семінарі наголошувалося, що інваліди мають законне право поступити в будь-який вищий учбовий заклад України.
Фонд соціального захисту інвалідів може проводити фінансування навчання особливих дітей у вищих навчальних закладах, які мають певний рівень акредитації та ліцензію на проведення освітньої діяльності.
Тільки у Севастополі щороку за кошти Фонду навчається 10-15 осіб з інвалідністю.