Відбулася щорічна підсумкова конференція обласного Центру медико-соціальної експертизи (далі – ОЦМСЕ) із залученням представників медико-соціальних експертних комісій, лікарсько-консультаційних комісій закладів охорони здоров’я, департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Миколаївській області, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, протезно-ортопедичного підприємства, обласного центру зайнятості.
З доповіддю про основні показники інвалідності в області та діяльність МСЕК у 2015 році виступив головний лікар ОЦМСЕ О.Мироненко. Він поінформував присутніх про те, що в Миколаївській області працювало 10 комісій МСЕК, які провели 1712 засідань комісій, на яких первинну інвалідність встановлено 4198 особам, з них 3412 особам працездатного віку.
Заступник головного лікаря В.Алексєєв розповів присутнім про порядок обстеження та встановлення групи інвалідності учасникам АТО, переселенцям із Донецької та Луганської областей.
Представник Миколаївського ОЦЗ поінформувала присутніх про роботу на протязі року служби зайнятості Миколаївської області з особами, які мають інвалідність. Послугами служби зайнятості скористалися 1478 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями: працевлаштовано 314 осіб, з яких 14 осіб започаткували власну справу, 110 осіб з інвалідністю пройшли навчання за направленням служби зайнятості, 149 осіб з інвалідністю взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Представники відділення поінформували учасників конференції про взаємодію зі спеціалістами МСЕК та центрів зайнятості при вирішенні питань оплати навчання інвалідів – студентів вищих навчальних закладів та їх подальшого працевлаштування. Минулого року за рахунок коштів ФСЗІ 67 інвалідів навчались у вишах не тільки Миколаївської області, а й в інших містах України. Представники зазначених служб входять до складу Комісії відділення з питань оплати навчання, що дозволяє більш індивідуально приймати рішення з огляду на потреби ринку праці, здібності та бажання інваліда, його стан здоров’я, зокрема оперативно вирішувати питання коригування індивідуальних програм реабілітації.