Питання використання найманої праці дуже актуальні в нашому суспільстві. Адже «захмарні» фінансові санкції, які передбачені при виявленні тих чи інших порушень, можуть взагалі знищити бізнес будь – якого суб’єкта господарювання.
А з іншого боку, якщо такі порушення вчинені щодо осіб із обмеженими можливостями, то крім вказаного, виникає питання не тільки моралі особи, яка їх вчиняє, а й цивілізованості суспільства, у якому це відбувається.
Для людей із обмеженими можливостями одним із способів реалізувати себе є праця. Гарантоване Конституцією України право на працю не обмежується висновком медико – соціальної експертизи, воно лише дещо уточнюється.
Як було задекларовано на святкуванні Міжнародного дня інваліда у грудні 2016 року, у відділенні створено консультаційний пункт, де працівники відділення, виконуючи завдання підпункту 11 пункту 5 Положення про Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом Фонду соціального захисту інвалідів від 26.05.2011 №81 (зі змінами та доповненнями), надають інформаційно - консультаційні послуги інвалідам і підприємствам.
Саме в рамках цієї діяльності спільно із обласною організацією Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» та міською профспілкою «Солідарність» 15 березня 2017 року проведено семінар - навчання фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю. На заході були присутні представники малого і середнього бізнесу Смілянського, Маньківського, інших районів області, м. Черкаси.
Підприємцям роз’яснено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, повинні виконувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів і щороку подають звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Особливу увагу підприємців звернуто на необхідність ретельного додержання норм законодавства про працю та зайнятість щодо осіб із обмеженими можливостями. Ці особи мають рівні трудові права із всіма громадянами.