Керівник Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Олексій АЛУФ взяв участь у «круглому столі» на тему - “Трансформація ролі соціального працівника в умовах воєнного стану на території прифронтового регіону” для працівників соціальної сфери у Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії.
До заходу долучились: помічник Міністра соціальної політики України Наталя Кавецька, представник міжнародного дитячого фонду UNICEF Любов Шмиголь, представник офісу ООН в Україні Анна Тарасенко, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА Вікторія Герасименко, керівник Фонду реконструкції та розвитку України Артем Гончаренко, представники благодійних фондів «Карітас», «Голоси дітей», «ПосмішкаЮА», громадських об’єднань "Міжнародний центр "Світ очима дітей" та "Степ", представники депутатського корпусу місцевих рад, науковці, волонтери. Загалом в заході взяли участь 35 учасників.
В умовах воєнного стану роль фахівців соціальної сфери стає дедалі більш необхідною для надання допомоги вразливим групам населення, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Трансформація роботи соціального працівника полягає у поєднанні досвіду фахівців з необхідністю вирішувати виклики, спричиненні війною. Зараз формується феномен української соціальної роботи на засадах морального обов’язку, взаємопідтримки, відданості кожного громадянина у поєднанні з професійною діяльністю фахівців із соціальної роботи.
Учасники круглого столу підкреслили важливу роль у забезпеченні гуманітарної допомоги тим, хто опинився в складних умовах війни. Соціальні працівники зазначили необхідність психологічної підтримки для подолання травм і стресів, викликаних війною, допомоги у соціальній адаптації в нових умовах людям, які були вимушені переселитися чи втратили свої домівки.
Трансформація ролі соціального працівника також полягає у посиленні співпраці з різноманітними гуманітарними та медичними організаціями. Це дозволяє краще координувати зусилля та максимально ефективно використовувати ресурси для надання допомоги.
Сучасні реалії життя вимагають конкретних змін у наданні освітніх послуг здобувачам професії соціального працівника.