25 листопада 2013 року пiд час засiдання круглого столу в Одеському мiському центрi зайнятостi фахiвцi спiльно з роботодавцями розглянули питання працевлаштування iнвалiдiв та громадян, якi мають додатковi гарантiї у сприяннi працевлаштуванню. Круглий стіл проходив за участю директора Одеського обласного вiддiлення Фонду соцiального захисту iнвалiдiв В.М. Кольцова; Міжнародної юридичної служби Шпак, Ніцевич та тартнери; ТОВ «Будівельно-монтажного управління – 1»; ТОВ «Адоніс»; Кооперативу Автостоянка «Вимпел-9»; Виробничо-комерційної фірми «Екотех» та Приватного підприємства «Центр репродуктивної медицини».
Щоб досконало зорiєнтуватися на сучасному ринку працi потрiбно володiти необхiдною iнформацiєю про його стан, актуальнiсть професiй та вимоги до працiвникiв. Також пильну увагу придiлялося проведенню iнформацiйної роботи з рiзними категорями клiєнтiв, зокрема особам з iнвалiднicтю.
Обговорювалися питання пор те, як саме центр зайнятостi сприяє пiдтриманню конкурентноспроможностi осiб з iнвалiднiстю на ринку працi.Держава гарантує iнвалiдам здобуття освiти на рiвнi, що вiдповiдає їх здiбностям i можливостям. Професiйна пiдготовка або перепiдготовка iнвалiдiв здiйснюється з урахуванням медичних показань i протипоказань для наступної трудової дiяльностi. Вибiр форм i методiв професiйної пiдготовки проводиться згiдно з висновками медико-соцiальної експертизи.
При навчанні, професійній підготовці або перепідготовці інвалідів поряд із загальними допускається застосування альтернативних форм навчання, зокрема в центрах професійної реабілітації інвалідів.
За підсумками засідання було розроблено відповідні рекомендаціi щодо забезпечення максимально сприятливих умов для самореалізації людей з інвалідністю, всебічної їх підтримки в природному бажанні бути корисними собі, своїй сім’ї та суспільству.