Англійська і польська, чеська і словацька – на Рівненщині ці іноземні мови стали доступними для людей із обмеженими фізичними можливостями. Спеціально для них благодійна громадська організація пенсіонерів та інвалідів «Обличчям до істини» організувала курси. Навчають особливих учнів викладачі-волонтери, а також студенти-філологи старших курсів. Тут займаються інваліди різних нозологій, у тому числі й ті, хто має проблеми із зором. Також на курси запрошують членів родин людей із обмеженими можливостями. Був випадок, коли на навчання приходив син жінки-інваліда, який передавав їй матеріал уроків, розповідає ініціаторка цього освітнього проекту, очільниця благодійної організації Тетяна Войтович.
«Річ у тім, що інваліди зазвичай не мають такого доступу до тієї ж освіти, як звичайні люди. Для них, до речі, потрібні інші навчальні методики. Тож хотілося змінити ситуацію, - пояснює жінка. – Загалом за минулий рік наші курси іноземних мов відвідували більше півсотні учнів, яким від 16 до 70 років. Нині ж розпочинаємо новий навчальний рік».
Тим часом, окрім освітніх проектів, благодійна організація «Обличчям до істини» влаштовувала для людей із обмеженими фізичними можливостями інваекскурсії та інші акції.
Влада й надалі підтримуватиме ініціативи громадськості, спрямовані на кращу соціалізацію краян із особливими потребами та на їх охоплення різними видами соціальних послуг, підсумував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов. Адже, зокрема, про це йдеться у президентських завданнях.