23 серпня керівник Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь взяла участь у черговому засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Миколаївський ОДА. До засідання долучились органи соціального захисту населення районів і міст області та представники територіальних громад регіону.
Одне з головних питань, що розглядались на засіданні – шляхи реалізації на Миколаївщині експериментального проекту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною».
Ірина Чекарь проінформувала учасників засідання, що проект діє протягом 2024-2025 років та реалізується згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2024 № 888. Задля сприяння реалізації проекту та поширення інформації серед потенційних отримувачів соціальних послуг Ірина Чекарь закликала територіальні громади активно долучатись до реалізації проекту.
«Це сприятиме створенню умов для задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб похилого віку, осіб з інвалідністю. Також сприятиме організації належної якості їх життя та соціалізації в територіальній громаді, - зазначила керівник Миколаївського обласного відділення Фонду.
Згідно з Порядком Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю здійснює виплату бюджетних коштів на рахунок отримувача соціальних послуг.
Детальну інформацію можна отримати на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю в розділі «Реалізація пілотних проектів щодо закупівлі соцпослуг/ Соціальна послуга стаціонарного догляду та підтриманого проживання».
Користуючись нагодою Ірина Чекарь презентувала присутнім буклет «Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою – алгоритм дій». Матеріал призначений для осіб з інвалідністю та інших категорій населення, які потребують забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Буклет розроблено Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю, Міністерством соціальної політики України та ПРООН в Україні, у межах проекту «Протимінна діяльність в Україні», за фінансової підтримки Уряду Швеції.