4 квітня 2025 року керівник Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь відвідала Центр життєстійкості Вознесенської міської територіальної громади.
Центр життєстійкості діє на підставі договору між громадською організацією «Вознесенська міська організація волонтерів» та Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Центр життєстійкості розпочав діяльність у червні 2024 року.
З початку роботи фахівці Центру побачили потребу жителів територіальної громади у комплексній соціальній послузі. За перший квартал 2025 року фахівці з соціальної роботи надали 118 консультацій. 129 індивідуальних консультацій надали психологи центру життєстійкості, провели 158 групових заходів, з них 10 - групові консультації, 143 навчальні заходи та 5 - спрямованих на підвищення соціальної згуртованості. Уклали 16 договорів та індивідуальних планів з отримувачами комплексної соціальної послуги.
Ірина Чекарь поспілкувалася з працівниками центру. Соціальні послуги надають 6 працівників: 1 менеджер із соціальної роботи, 3 фахівці з соціальної роботи, 2 психологи.
Ірина Чекарь звернула увагу, що під час її відвідування двері центру не зачинялися. Відвідувачі постійно заходили та зверталися до фахівців. Керівник відділення відвідала групові заходи, які проходили: «Точки опори» для сімей військовослужбовців та тренінг «Батьківство без стресу» для отримувачів комплексної соціальної послуги. Крім групових заходів одночасно надавалися індивідуальні психологічні консультації.
Діяльність таких центрів є необхідною й важливою у сучасних реаліях. Фахівці центру не тільки надають інформаційно-консультаційні та психологічні послуги, а й здійснюють соціальний супровід для вирішення питань різного характеру, які потребують втручання соціальних установ міста.
Ірина Чекарь проінформувала щодо роботи Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту населення, розповіла про можливості забезпечення допоміжними засобами реабілітації, а також залишила оновлені брошури: «Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою – алгоритми дій» та «Шлях до відновлення: протезування».
