Міністерство соцполітики перейшло на посилений режим роботи, щоб оперативно реагувати на всі проблеми, які виникають на місцях. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час відвідування територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району м. Києва.
«У даний час Міністерство соціальної політики перейшло на посилений режим роботи, щоб оперативно реагувати на всі проблеми, які виникають на місцях», - зазначила Наталія Королевська.
За її словами, сьогодні як ніколи важлива злагоджена робота органів і установ соціальної сфери на всіх рівнях. «Дуже часто для людей, які перебувають у біді, соціальний працівник - це єдина людина, до якої можна звернутися в складній ситуації. Підвищення соціальних стандартів - це важливий елемент захисту найбільш вразливих категорій громадян. Люди повинні бути впевнені - ми нікого не покинемо і зробимо все , що в наших силах», - зазначила Міністр.
Також, за словами Міністра, завдання соціальних працівників - контролювати своєчасність соціальних виплат. «Ми робимо все можливе, щоб пенсії виплачувалися вчасно. І сьогодні всім співробітникам територіальних центрів поставлено завдання моніторити ситуацію, щоб люди вчасно отримували пенсію», - підкреслила Наталія Королевська.
Наталія Королевська зазначила, що органи соціального захисту проводять підготовчі заходи для того, щоб в умовах настання холодів надати необхідну допомогу бездомним громадянам, а також інвалідам та одиноким людям похилого віку, яким взимку вдвічі складніше. «Буде активізована соціальна робота на вулицях, розгорнуті пункти видачі гарячого харчування, підготовлені додаткові місця обігріву та ночівлі. Також буде організовано регулярне відвідування інвалідів, одиноких громадян, особливо - у сільській місцевості, для виявлення потреби в предметах першої необхідності», - сказала Міністр.
Вона повідомила, що минулого тижня, з ініціативи Мінсоцполітики, Кабмін затвердив форму соціального паспорта ветерана. «Сьогодні ми бачили, як у терцентрі проходить інструктаж соціальних працівників безпосередньо щодо заповнення цього паспорта. Соціальний паспорт - це в першу чергу моніторинг потреб ветеранів та індивідуальний підхід до кожної людини», - сказала Наталія Королевська.
Нагадаємо, Мінсоцполітики ініціювало пакет заходів щодо посилення соціального захисту громадян. Акцент зроблений на три пріоритетні напрямки: зайнятість, погашення боргів із заробітної плати, підвищення якості соціальних послуг.