З точки зору дискримінації найбільш уразливі на ринку праці молоді жінки, а також жінки старше 45 років. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час національної конференції, присвяченої питанням дискримінації в оголошеннях про вакансії.
«Наші чоловіки і жінки стикаються з дискримінацією під час прийому на роботу, просування по службі, різницею в оплаті праці . Ще більш уразливі на ринку праці молоді жінки, а також жінки старше 45 років», - сказала Наталія Королевська.
За словами Міністра, цю ситуацію підтверджують і дані соціологічних досліджень.
«Понад 40% опитаних стикалися з порушенням своїх трудових прав або трудових прав своїх близьких. Дискримінаційні оголошення про вакансії потім породжують безправ'я людей на робочих місцях», - сказала вона.
На боротьбу з такими явищами вже відреагувала державна служба зайнятості, технічні засоби якої практично виключають можливість розміщення дискримінаційних оголошень про вакансії, які публікуються службою.
Міністр також нагадала, що з недавнього часу цією роботою почала займатися і Державна інспекція з питань праці. Держпраці, відповідно до статті 24 нового Закону «Про зайнятість населення», отримала можливість штрафувати роботодавців та агентства, які публікують дискримінаційні оголошення.
Як відомо, Мінсоцполітики розробило низку ініціатив, спрямованих на посилення захисту людей праці від дискримінації за різними ознаками, в тому числі гендерних. Деякі з загальних напрацювань вже набули статусу законодавчих актів.
На цьому тижні Парламент прийняв розроблений Міністерством закон, згідно з яким до страхового стажу жінок включається період перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.
Також ефективним інструментом захисту трудових прав стане робота об'єднаної Служби зайнятості та Інспекції праці, що повністю збігається з рекомендаціями Міжнародної організації праці. Це дозволить об'єднати консультаційний і роз'яснювальний потенціал Служби та Інспекції на всіх рівнях.
«Зрештою, об'єднання двох структур буде гарним превентивним заходом щодо недопущення будь-яких порушень трудового законодавства та законодавства про зайнятість. Таким чином, ми зможемо істотно наблизитися до викорінення такого явища, як дискримінаційні оголошення, і захистити трудові права, в першу чергу, найбільш незахищених громадян», - сказала Наталія Королевська.