Черкаським обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 26 вересня 2022 року з нагоди Міжнародного дня людей з вадами слуху проведено зустріч із Черкаською обласною організацією УТОГ та представниками УВП УТОГ.
Щорічно в останній тиждень вересня в усьому світі проводиться Тиждень людей з вадами слуху, що завершується останньою неділею вересня, коли відмічаємо Міжнародний день людей з вадами слуху.
Міжнародний день людей з вадами слуху заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації людей з вадами слуху. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених вад.
На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, яка останнім часом все більше цікавить вчених - мова погляду й жестів. Всесвітня Федерація людей з вадами слуху в 50-ті роки минулого століття для обслуговування міжнародних заходів за участю цих людей, конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно - систему жестів. Основоположником мімічного методу, великим прихильником мови жестів у 1760 році був абат де Л’Епе, який заснував першу школу - Паризький інститут глухонімих у Франції.
Провідний юрисконсульт Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю для можливості спілкування із людьми з вадами слуху, які звертаються до відділення з різних питань, пройшла відповідний курс навчання з вивчення жестової мови. Тобто, у даний час ми маємо власного спеціаліста для можливості будувати комунікацію з такими людьми.
На зустрічі обговорили складність сьогоднішнього дня, зокрема у частині надання безповоротної фінансової допомоги підприємствам, заснованим громадськими організаціями осіб з інвалідністю. На таку допомогу при підготовці бюджетного запиту на 2022 рік претендувало УВП УТОГ, але введення воєнного стану, страх людей з інвалідністю перед війною, неможливість ритмічної роботи підприємства через війну, не сприяють отриманню безповоротної фінансової допомоги для створення робочих місць для осіб з інвалідністю за рахунок адміністративно – господарських санкцій.
Учасники зустрічі висловили надію, що Україна, Збройні Сили України, весь український народ переможуть агресора і надалі будуть працювати для створення як найсприятливіших умов для реалізації особами з інвалідністю права на працю, гарантованого ст. 43 Конституції України.
Віримо у ПЕРЕМОГУ працюємо на ПЕРЕМОГУ!