У м. Сєвєродонецьку відбувся захід до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи «Мужність і біль Чорнобиля».
На сцені Сєвєродонецького обласного музичного училища ім. С.С.Прокоф'єва глядачам було представлено відеоряд кадрів «міста-фантома» та сучасного міста після трагедії. Зворушила присутніх у залі хроніка повідомлення про катастрофу: запис телефонної розмови пожежної частини та її відображення на екрані.
Під час свого виступу перший заступник голови облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк наголосила на тому, що ми із смутком повертаємося до 26 квітня – дня чорнобильського лиха – 30 років тому. Його не викреслити з пам’яті, бо Чорнобиль став знаком біди для мільйонів людей.
Вона зазначила: «Із 350-ти тисяч українців, які взяли участь у ліквідації, загинуло 35 тисяч, тобто кожен десятий. Із 13-ти тисяч луганчан-ліквідаторів у живих залишилося 10 тисяч. Зараз на підконтрольній Україні території області проживають 3 тисячі 963 чорнобильці. Це сухі цифри, але за кожною з них стоять долі чорнобильців. Звичайно, є певна допомога з державного бюджету, кожного з нас, але цього недостатньо. Облдержадміністрація прийняла рішення удвічі збільшити видатки на безкоштовне лікування».
Луганське відділення Фонду прийняло активну участь у заходах. За рахунок благодійних внесків, відділенням було придбано цінні подарунки на 3 тис. грн. для інвалідів-чорнобильців. Під час вручення подарунків, директор відділення подякувала всім пожежникам, будівельникам, військовослужбовцям, медикам, усім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за їх відвагу і саможертовність та побажала всім ліквідаторам мінного здоров’я, успіхів у подальшому житті, а молодому поколінню, щоб на їх віку не повторилася трагедія Чорнобиля.
Під час урочистих заходів пам’яті чорнобильської трагедії, які проходили біля меморіальних пам’ятних знаків, встановлених у містах Сєвєродонецьк та Рубіжне, колективом відділення Фонду було покладено квіти.