З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів у Тернопільському прес-клубі відбувся семінар «Надання соціальних послуг особам з інвалідністю».
Участь в заході брали директор Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості та соціальні партнери.
Основним питанням, яке обговорювалося, було працевлаштування громадян із особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії.
В області понад 3000 підприємств, установ, організацій, у тому числі фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю з чисельністю від 8 працюючих. Саме вони є виконавцями Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Відповідно до даного закону в Тернопільській області необхідно було працевлаштувати у 2010 році - 7269 інвалідів, проте фактично працювали 7203 інваліди.
Найбільша кількість інвалідів – 3431 (близько 50%) працювала в місті Тернополі, в Чортківському районі – 386 та у Густинському районі – 367 інвалідів.
Серед роботодавців найбільша кількість працюючих інвалідів у ТОВ «Тернопільбуд», ВАТ «Тернопільобленерго», ВАТ «Тернопільгаз», Тернопільському державному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка, Тернопільському національному технічному університеті ім. І. Пулюя та в Тернопільському національному економічному університеті.
Якщо проаналізувати динаміку збереження робочих місць впродовж п’яти років то в 2005 році працювало 6590 інвалідів, що становить 86%, та в 2010 році – 7203 – 99%.
Проте, щодо працевлаштування, роботодавці нерідко подають центрам зайнятості інформації про визначені робочі місця, що не підходять людям із особливими потребами за умовами праці, переважно за робітничими професіями, із зарплатою, нижчою прожиткового мінімуму та без врахування нозологій.
Суспільству слід дивитися на людей із обмеженими фізичними можливостями не як на пацієнтів та клієнтів соціальних фондів, а як на професіоналів, які потребують реалізації свого права на працю, на використання своїх здібностей і талантів. Необхідно активніше залучати інвалідів до продуктивної зайнятості відповідно до вимог Конвенції ООН. Це тим більше важливо за умови збільшення кількості осіб цієї категорії серед населення працездатного віку.