Нарада УТОГ на Прикарпатті
Опубліковано 07 листопада 2008 року о 12:09
На базі Івано-Франківського УВП УТОГ президія Центрального правління УТОГ провела виїзну нараду керівників швейних навчально-виробничих підприємств Товариства. У роботі наради в Івано-Франківську, крім директорів швейних НВП, брали участь: голова Івано-Франківської обласної організації УТОГ М.М. Пашник, її колега зі Львівщини — член президії В.В. Балдига, керівники Бродівського, Дрогобицького, Рівненського, Черкаського деревообробних підприємств, Київського ДВП «Контакт» та Полтавського ВП «Універсал», які спеціалізуються на виготовленні виробів з металу, а також представники влади: заступник голови ОДА Гладій Василь Іванович та заступник голови обласної ради Дзета Остап Васильович, керуючий обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Жураківський Василь Юрійович.
Головним питанням на нараді було спільне напрацювання заходів, які дозволять підприємствам УТОГ витримати кризові явища в економіці держави, перші ознаки яких очікуються вже на початку 2009 року.
Учасники одностайно погодилися з тим, що не можна ні в якому разі допустити втрату підприємствами УТОГ наявних шляхів отримання замовлень на виготовлення продукції та шляхів її реалізації. З цією метою, щоб краще обмінюватися досвідом і допомагати один одному у виготовленні замовлень, керівники швейних підприємств домовилися створити умовні угрупування за видами продукції:
• перше — підприємства, які виготовляють продукцію за державними замовленнями (співголови — керівники Білоцерківського, Конотопського та Сумського підприємств);
• друге — підприємства, які надають послуги іноземним та вітчизняним замовникам у виготовленні продукції, яку ті реалізують (співголови — керівники Житомирського, Івано-Франківського та Львівського підприємств);
Ще один напрямок, на якому постійно загострювали увагу учасники наради, — це скорочення витрат на опалення та утримання виробничих приміщень. У виступах багатьох учасників пропонувалось перейти від використання газових котелень на електричне опалення.
Одночасно ставилось питання про необхідність збереження тепла за рахунок ремонту покрівель, заміни застарілих вікон сучасними, використання сучасних вентиляційних систем, які дозволяють підігрівати повітря у зимовий період.
Багато уваги на нараді було звернено на необхідність освоєння нової конкурентноспроможної продукції, здешевлення собівартості виробництва за рахунок його автоматизації та підвищення продуктивності праці шляхом залучення до роботи на підприємствах УТОГ нечуючої молоді із числа випускників шкіл, технічних училищ і технікумів.