Міністерство соціальної політики змінило ідеологію реабілітації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час відкриття Центру допомоги дітям Благодійної організації «Місто щасливих дітей».
Як розповіла Міністр, сьогодні в Україні - майже 93 тисячі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких понад 75 тисяч вже знаходяться у сімейних формах виховання.
«З початку цього року у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано 815 дітей, що більше ніж за аналогічний період 2012 року. Це дає нам привід сподіватися, що у 2013 році ми забезпечимо сімейними формами виховання істотно більше дітей, ніж у попередні роки. Щоб вирішити це завдання, ми вдосконалюємо систему закладів для дітей – перетворюємо притулки на центри соціально-психологічної реабілітації», - сказала вона.
За словами Наталії Королевської, раніше дитина перебувала у притулку до трьох місяців, а потім найчастіше відправлялася до інтернату. Тепер же цей строк суттєво збільшився, і дитину намагаються одразу забезпечити сімейною формою виховання. «Ми змінили ідеологію. Сьогодні дитина може перебувати у ЦСПР до 9 місяців. За цей час вона отримує весь комплекс заходів з реабілітації. Також за цей час робиться усе, щоб дитина або повернулася у біологічну родину, або їй знайшли нову родину чи одну з форм сімейного виховання», - сказала вона.
Міністр відзначила, що завдяки Благодійній організації «Місто щасливих дітей» за 5 років 48 дітей було повернуто у біологічну родину, а ще 75 – передано до сімейних форм виховання. «Я сподіваюся, що 27 маленьких вихованців, які тут знаходяться зараз, також знайдуть свою родину. Наша мета, щоб усі діти виховувалися в родинах. Бо це – найкращий захист і найкраща доля для дитини», - висловила надію Наталія Королевська.
Також Міністр соціальної політики Наталія Королевська взяла участь у відкритті Центру соціально-психологічної реабілітації для вагітних дівчат.
Довідка
Центр допомоги дітям Благодійної організації «Місто щасливих дітей» зможе одночасно прийняти 27 дітей, яким надаватимуть кваліфіковану допомогу 29 фахівців-педагогів, психологів, соціальних працівників, медиків.
Робота з дітьми у закладі відбуватиметься за такими напрямками:
- медична реабілітація, лікування хронічних хвороб (ВІЛ, алергії, цукровий діабет, рахіти), необхідні операції (косоокість, косолапість);
- психологічна реабілітація (робота з дитячими страхами, пропрацювання наслідків насильства, переживання втрати близьких людей);
- корекція педагогічної занедбаності (більшість дітей, які потрапляють до Центру, не відвідували ніяких навчальних закладів, досягнувши шкільного віку);
- забезпечення харчуванням та одягом;
- захист прав та інтересів дітей;
- влаштування дитини в сімейні форми виховання.