Ратифікація Парламентом Угоди між Україною та Польщею про соціальне забезпечення – черговий крок до посилення соціального захисту українців, які їдуть тимчасово на роботу або на постійне проживання за кордон. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи схвалення в цілому Верховною Радою законопроекту „Про ратифікацію Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення”.
«Це рішення – черговий крок до соціального захисту наших громадян, які їдуть тимчасово на роботу або на постійне проживання за кордон. Ми вже маємо аналогічні угоди з 8 країнами, серед яких Іспанія, Португалія, Болгарія та інші держави. На завершальному етапі ратифікації аналогічний документ із Ізраїлем, а з Сербією та Люксембургом ми знаходимося на стадії перемовин», - сказала вона.
Наталія Королевська відзначила, що ратифікований документ регулює питання виплат у рамках загальнообов’язкового державного соціального страхування, що стосується пенсій, нещасних випадків на виробництві, безробіття, хвороб та вагітності і пологів.
«Це рішення сприятиме захисту соціально-трудових прав громадян України, які на законних підставах працюють у Польщі. Це також дозволить зберегти набуті згідно із польським законодавством права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності і повернення до України, що, у свою чергу, сприятиме мотивації для їх законного працевлаштування та повернення», - сказала вона.
Міністр повідомила, що під час зустрічі з Державним секретарем Міністерства праці та соціальної політики Польщі Яцеком Менчіна під час економічного форуму «Перспективи нового світового порядку» в м. Криниця (Польща) вони обговорили подальші перспективи врегулювання питання трудової міграції між Україною та Польщею.
«У цьому контексті ми повністю підтримуємо ініціативу, яка була висловлена на початку року у листі Міністра праці та соціальної політики Польщі щодо проведення консультацій з розробки можливих спільних форм співпраці у сфері трудової міграції, з урахуванням змін у законодавстві Польщі», - сказала вона.
Наталія Королевська також відзначила, що Мінсоцполітики готове до всебічного співробітництва з Польською стороною у соціально-трудовій сфері, а також зацікавлене у можливому залученні досвіду Польщі у соціальних питаннях.