Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів брало участь разом із представниками обласної і міської влади, а також громадських організацій у слуханнях щодо обговорення проекту положення «Про соціальне замовлення в Одеської області».
Механізм соціального замовлення (як форма співпраці між владою і громадськими організаціями) підтвердив свою ефективність на практиці обласного центру. У 2000-му році саме Одеса стала піонером соціального замовлення в Україні. Програми діють із незмінним успіхом. За 11 років учасниками конкурсного відбору стало 278 громадських і добродійних організацій, а також органів самоорганізації населення.
Із запропонованих 383 соціальних проектів були схвалені 176, а реалізовані – 155.
Серед найбільш популярних проектів: підтримка здорового способу життя, проведення профілактичної роботи серед молоді, допомога жінкам, які виявилися в кризисній ситуації, реабілітація нарко- і алкозалежних, догляд за тяжкохворими вдома і ін. На обласному рівні подібну ініціативу ще належить упровадити. Відповідне питання буде винесено на розгляд сесії Одеської обласної ради 20 травня.
Заступник голови облради повідомив, що планується виділити у поточному році для реалізації «соціального замовлення» 150 тисяч гривень. Це лише початок. Як засвідчує досвід, у середньому, на кожну гривню офіційно виділених бюджетом засобів, громадські організації залучали до чотирьох гривень додаткового фінансування (гранти міжнародних організацій і ін.).
Варто відзначити, що механізм соціального замовлення вже діє у понад 20 містах України. У 2005 році Дніпропетровська обласна рада в рамках обласної Програми розвитку організацій цивільного суспільства прийняла механізм соціального замовлення на обласному рівні. Донецька облрада, починаючи з 2008-го року, щороку приймає умови, на яких проводиться обласний конкурс міні-проектів соціального розвитку (що є своєрідною модифікацією конкурсу соціального замовлення).