З метою забезпечення реалізації творчих та професійних здібностей інвалідів, з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, службою зайнятості та Одеським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів проводиться робота по їх працевлаштуванню на підприємствах, установах і організаціях.
Упродовж 2009 року послугами центрів зайнятості користувались 974 особи з обмеженими фізичними можливостями, що на 18,3% більше, ніж у 2008 році. За сприяння служби зайнятості постійне місце роботи отримав кожен п’ятий інвалід, у тому числі 40 осіб працевлаштовані на дотаційні робочі місця.
З метою підвищення конкурентоспроможності інвалідів на ринку праці протягом 2009 року в Одеській області 29 осіб з інвалідністю II - III групи пройшли професійне навчання. Із них 25 осіб навчалися за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, 4 особи – за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Навчання проводилося за 19 професіями та напрямками, актуальними на ринку праці. Завершили навчання 26 осіб, з яких 21 особа працевлаштувалася за отриманою професією.
Безробітний Кир’янов Ю.О. опанував основи комп’ютерної грамотності і був працевлаштований на Біляївському КП «Модерн», Романенко І.І. підвищив кваліфікацію за професією «оператор котельні» і працює в Кодимському професійно-технічному аграрному училищі, а Терзі Н.В. була працевлаштована виноградарем в Арцизьку на агрофірму «Бургуджи» після стажування на робочому місці.
Чернєва С.Г., інвалід ІІ групи, після звільнення з Тарутинської Центральної районної лікарні, де працювала економістом, звернулась за допомогою у працевлаштуванні до Тарутинського районного центру зайнятості. Протягом восьми місяців Світлана Георгіївна разом із фахівцями центру зайнятості намагалась вирішити питання трудового влаштування за фахом. Проте, вакансії за посадою економіст на той час не було. Тому, була досягнута домовленість з керівником СФГ «Кристал» щодо працевлаштування Чернєвої С.Г. на дотаційне робоче місце на посаду бухгалтера.
Сьогодні Чернєва С.Г. задоволена тим, що знову має можливість повернутися до трудової діяльності та вдячна службі зайнятості за те, що вона допомогла їй.
Отже, спеціалісти служби зайнятості та відділення Фонду докладають максимум зусиль для того, щоб змінити життя людей з інвалідністю на краще, зробити так, щоб вони відчули себе самодостатніми і потрібними суспільству.