1 вересня в Миколаївський області за парти сіли 12 тисяч першокласників. Особливим цей день став і для 7 першачків із особливими потребами. Завдяки проведеним соціальними партнерами консультаціям, до яких були залучені департамент освіти, науки та молоді облдержадміністрації, департамент охорони здоров’я, департамент соціального захисту населення, обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів, підприємства та установи області, було знайдено шлях для створення належних умов інклюзивного навчання дітей з вадами опорно-рухового апарату.
За матеріальної підтримки спонсорів вдалося переобладнати та зробити всі зручності для безбар’єрного доступу до загальноосвітньої школи-інтернату №3 та спеціалізованої школи «Академія дитячої творчості» у м. Миколаєві. Впродовж місяця було переобладнано класи, спальні, вбиральні та обладнано дитячі кімнати.
За ініціативи Підприємства громадської організації інвалідів «Літопис» було впроваджено соціальний проект «Діти мають навчатись разом». Для отримання коштів на реалізацію проекту підприємство провело два соціальних аукціони, переможці яких – директор ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод» В. Тимченко та заступник голови ДП «Адміністрація морських портів України» Б. Козир, оплатили придбання необхідного реабілітаційного обладнання.
Для успішного інклюзивного навчання дуже важливо залучати до реабілітаційного процесу батьків дітей-інвалідів. З цією метою ПГО «Літопис» провело цикл інтерактивних тренінгів «Батьки – кращі реабілітологи особливої дитини», в яких взяло участь більш ніж 200 батьків дітей з ДЦП, аутизмом та затримкою психічного розвитку. Тренінги проводились при підтримці ВГО «Інститут соціальної політики» та кафедри реабілітології та ортопедагогіки Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.
Крім того, що діти з особливими потребами завдяки навчанню у звичайній школі соціалізуються, зустрічають нових друзів та розширюють свій життєвий простір, добріше та толерантніше стають здорові діти, їх вчителі та батьки.