18 жовтня 2024 року в приміщенні Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю відбулося засідання комісії з питань оплати вартості навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю шляхом відшкодування витрат навчальним закладам, в яких навчаються студенти з інвалідністю.
Очолює комісію заступник керівника Кіровоградського обласного відділення Фонду Марія Бідна. До cкладу комісії, окрім працівників відділення Фонду, входять:
начальник відділу з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, супроводження та адміністрування програмного забезпечення департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА,
фахівець відділу професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти і науки Кіровоградської ОВА,
лікар – невропатолог, голова міжрайонної МСЕК №2.
Комісією розглянуто питання щодо надання фінансової допомоги на оплату вартості навчання шляхом відшкодування витрат навчальним закладам, в яких навчаються 14 студентів з інвалідністю, за результатами успішного закінчення першого та другого семестру 2023-2024 навчальні роки.
Членами комісії розглянута заява особи з інвалідністю, яка визначилася з професією (спеціальністю) і навчальним закладом та звернулася до відділення Фонду для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання у магістратурі. Із заявником проведена співбесіда та прийнято рішення про включення суми вартості навчання до розрахунку потреби в коштах на 2025 рік.
Марія Бідна розповіла, що у 2024 році за рахунок коштів відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю навчається 23 студента, з них 2 студента отримали дипломи за спеціальностями «Освітні педагогічні науки, Освітні вимірювання, гендерні студії: науковий аспект» та «Фізична терапія, ерготерапія».
Згідно з проведеним моніторингом, працевлаштування осіб з інвалідністю, які закінчили навчання у минулих роках, з’ясовано, що 2 особи з інвалідністю працевлаштовані на посади, що відповідають отриманій кваліфікації за результатами навчання.
Проведення спільних заходів сприяє реалізації права осіб з інвалідністю на освіту та працю. Обмін інформацією та плідна співпраця соціальних партнерів допомагають зрозуміти проблеми, з якими стикаються особи з інвалідністю і в ході спілкування відповісти на питання, які їх турбують.