28 березня 2013 року відбулось засідання обласного координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійній орієнтації населення, на якому розглядалося питання «Про стан виконання підприємствами, організаціями та установами Харківської області вимог статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в частині додержання нормативів щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів».
У доповіді Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, що була надана присутнім, надані важливі цифри за 2012 рік – підсумки якого підводяться за результатами обробки Звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ наданих роботодавцями до відділення Фонду. Станом на 28.03.13 перед Фондом прозвітували 6551 (92,4%) роботодавців, визначений законодавством норматив виконали 5311 роботодавців. Відповідно до звітних даних в Харківській області працевлаштовані 26617 інвалідів.
За невиконання встановленого нормативу з працевлаштування інвалідів до Державного бюджету за 2012 рік перераховано 8515,3 тис.грн., до адміністративного суду протягом року подано 160 позовних заяв на суму 43837,4 тис.грн.
Присутні з зацікавленістю обговорювали питання щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, існуючу практику стягнення адміністративно-господарських санкцій з тих роботодавців, які не виконали встановлений законодавством норматив. Цікавими були пропозиції щодо розробки механізмів обміну даними між відділенням Фонду та органами Пенсійного фонду України щодо юридичних та фізичних осіб, які використовують найману працю, з метою здійснення обліку роботодавців, які повинні надавати Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів та контролю за сплатою адміністративно-господарських санкцій до Державного бюджету. У зв’язку зі змінами у законодавстві у стислі терміни потребує унормування взаємин щодо обміну даними між відділенням Фонду та Територіальною державною інспекцією праці у Харківській області щодо несвоєчасності реєстрації у Фонді, контролю за виконанням нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів.
Члени координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійній орієнтації населення також прийняли рішення щодо подальшого обговорення негативної практики розгляду судами справ що стосуються звільнення підприємств, організацій та установ від сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.