Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Прийняті Зміни до Постанови №321 Кабінетом Міністрів України 29 жовтня 2024 року суттєво спрощують механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації для осіб з інвалідністю, військовослужбовців та ветеранів
Опубліковано 31 жовтня 2024 року о 15:00

29 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив важливі зміни до постанови №321 від 5 квітня 2012 року, яка регулює порядок забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Відповідні зміни ініційовано Міністерством соціальної політики з урахуванням пропозицій Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, що включають спрощення процесу заміни приймальної гільзи (куксоприймача) та передбачають унормування питання компенсації за придбання певних засобів реабілітації для окремих категорій. Перш за все це стосується осіб з порушенням слуху та зору.

Спрощення процесу заміни приймальної гільзи (куксоприймача)

Зміна полягає у спрощенні процесу заміни приймальної гільзи протезу – важливої деталі для забезпечення комфорту та ефективності використання протезу. Слід нагадати, що ремонт протезу, у тому числі й заміна куксоприймача, оплачується підприємствам з державного бюджету.

Відтепер, якщо вартість заміни куксоприймача не перевищує 15% від граничної вартості протезу, встановленої Міністерством соціальної політики, таку заміну можна проводити на основі рішення комісії протезно-ортопедичного підприємства без додаткових документів від медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або військово-лікарської комісії (ВЛК) чи мультидисциплінарної команди (МДРК).

Прийняті зміни дозволять значно прискорити процес отримання нової приймальної гільзи, зокрема завдяки економії часу, який раніше витрачався на отримання нового висновку. Це особливо важливо для військовослужбовців, які раніше були змушені очікувати на проходження комісії. Завдяки цій зміні вони можуть швидше повернутися до активного життя після травм і поранень, більш ефективно та комфортно користуватися протезом з меншою кількістю процедур і меншими затримками в отриманні необхідних засобів реабілітації.

15% - це саме та межа, яка дозволяє ефективно розподілити 70% від вартості протезу, закладені на ремонт протягом строку експлуатації, відповідно до статистики по кількості замін, і відповідає обґрунтованій вартості виготовлення та заміни куксоприймача.

Також спрощено процедуру забезпечення допоміжними засобами реабілітації військовослужбовців з ампутаційними куксами. Відтепер їм видаватиметься довічне направлення на отримання допоміжних засобів реабілітації, за винятком крісел колісних з електроприводом та електроскутерів, що також спрощує процес повторного забезпечення, прибираючи зайві процедури.

Компенсація за самостійне придбання засобів реабілітації

Крім цього, уряд зробив спрощення доступу до допоміжних засобів реабілітації для осіб з порушенням слуху та зору. Тепер особи з такими нозологіями можуть отримувати вироби чи компенсацію за самостійно придбані засоби реабілітації, наприклад, за «білу тростину», на підставі документа, що підтверджує факт інвалідності.

Таким чином, процес відшкодування стає менш обтяжливим і доступнішим для людей з обмеженими можливостями.

Поліпшення доступу до ДЗР для працівників критичної інфраструктури

Уряд також уточнив перелік документів, які тепер можуть подавати для отримання засобів реабілітації особи, що працюють на об’єктах критичної інфраструктури, та громадяни, що постраждали від військових дій. Це нововведення значно спрощує їх доступ до реабілітаційних засобів, навіть без офіційного встановлення інвалідності.

Ці зміни мають на меті зробити процес отримання допоміжних засобів реабілітації більш прозорим, зручним і швидким для громадян, які потребують цієї допомоги.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux