Враховуючи складну економічну ситуацію в країні та нагальну потребу в економному та раціональному використанні державних коштів, одним із пунктів Рішення засідання Ради директорів Фонду соціального захисту інвалідів (24 квітня 2014р.) територіальним відділенням Фонду було доручено спільно з представниками громадських організацій інвалідів та ПО «Укрпротез» обговорити Пріоритети у забезпеченні протезно-ортопедичними виробами інвалідів в умовах обмеженого фінансування.
З цією метою 20 травня 2014 року керівництво Миколаївського обласного відділення Фонду провело зустріч на території Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства ПО «Укрпротез» (директор Руснак Л.О.).
В зустрічі взяли участь:
- голова Миколаївського обласного осередку Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів Костирко Ю.В.;
- голова Миколаївської обласної організації УТОГ Городнича Т. М.;
- голова Миколаївського обласного осередку громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» Каракадько П. М.;
- голова Миколаївської обласної організації УТОС Мовчан О. П.;
- голова Миколаївської обласної організації «Союз організацій інвалідів України» Руденко Г. М.;
- голова Миколаївської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» Бажмін В. Б.
На початку учасники зустрічі ознайомились з роботою підприємства, оглянули приміщення майстерень, адміністративного блоку, склад готової продукції, поспілкувались з інвалідами, які перебували у стаціонарному відділенні підприємства та були приємно вражені позитивними відгуками о роботі персоналу підприємства з боку пацієнтів.
Миколаївське ДЕПОП працює в протезно-ортопедичної галузі 17 років, повністю укомплектовано висококваліфікованими фахівцями у сфері протезування, ортезування та виготовлення ортопедичного взуття. Трудовий колектив складається з понад 80 працівників більш ніж 40 професій. На обліку підприємства з метою отримання протезно-ортопедичної допомоги перебуває понад 20 тисяч населення Миколаївської області.
Під час робочої частини зустрічі були розглянуті питання, зокрема:
- визначення, на період запровадження жорсткого режиму економії бюджетних коштів, до прийняття рішення Урядом, пріоритетів при забезпеченні осіб з інвалідністю засобами реабілітації, ортопедичним взуттям;
- обговорення специфікації основних комплектувальних виробів до протезно-ортопедичних виробів на 2014 рік як додатку до договору з протезними підприємствами, що здійснюють забезпечення окремих категорій населення протезно-ортопедичними виробами. Присутні акцентували увагу на доцільності та необхідності включати до специфікації тільки сертифіковану продукцію та вважати варіанти комплектації протезно-ортопедичних виробів, які наведенні у специфікації, як рекомендовані.
Безумовно, учасники заходу погодились з тим, що в умовах жорсткої економії першочерговому забезпеченню підлягають діти – інваліди.