Можливість для інваліда гідно конкурувати на ринку праці здебільшого обумовлена наявністю у нього відповідної освіти певного рівня. Багато вишів України приймають інвалідів до лав студентів на пільгових умовах і вони мають змогу отримувати освіту безкоштовно. Але попит перевищує пропозицію тому не всі інваліди потрапляють на бюджетні місця. Певна кількість студентів – інвалідів навчається за контрактом.
Безумовно, оплата навчання – це велике навантаження на бюджет родини, тому в таких ситуаціях на допомогу приходить Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення.
Студент з інвалідністю, якому індивідуальною програмою реабілітації визначено професійну реабілітацію та професійне навчання, з необхідним пакетом документів звертається до відділення. Документи розглядаються Комісією відділення з питань оплати навчання інвалідів, до складу якої входять представники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації, обласного центру зайнятості, обласного центру медико-соціальної експертизи, обласної організації роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини», обласних організацій громадських організацій інвалідів.
Комісія розглядає документи та надає свої рекомендації директору відділення щодо доцільності укладання зі студентом та вищим навчальним закладом відповідних тристоронніх договорів про відшкодування вартості навчання.
На засіданні комісії 26 липня 2016р. розглядалося питання відшкодування витрат на навчання інвалідів та за проживання у гуртожитку в разі, якщо гуртожиток належить до того ж навчального закладу, в якому оплачується таке навчання. Всього було розглянуто документів на загальну суму 58,2 тис.грн.
Найбільша кількість студентів навчається в Чорноморському національному університеті ім.. П. Могили, та у Миколаївському міжрегіональному інституті розвитку людини ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», це майже 80% студентів. Традиційно більшість студентів навчається у вишах м. Миколаєва, але щорічно 3-5 осіб обирають вищі, що базуються в інших містах України. Так до списку партнерів відділення в останні роки долучились Вінницький національний медичний університет ім. П.І.Пирогова та Київський університет культури.
В 2016 році закінчують навчання 26 студентів, з них 10 вже мають постійне місце роботи, 11 випускників отримали дипломи з середнім балом 4 і вище та планують продовжувати навчання на наступному освітньому рівні.