Науково-технічний прогрес дає змогу радикально змінити механізм соціальної адаптації інвалідів з дитинства і майже кожному дати професію відповідно до можливостей особи та потреб ринку праці.
Державна служба зайнятості в рамках співпраці з державними установами та громадськими організаціями проводить відповідну профорієнтаційну роботу з дітьми-інвалідами.
У березні Іллічівським міським центром зайнятості проведено тематичну зустріч «Проблеми зайнятості, вибору професії та соціальний захист молоді», на яку були запрошені діти та молодь із соціально незахищених сімей та їх батьки. До заходу були залучені заступник міського голови, директор соціальних служб для молоді, представники міськвно, кримінальної міліції та ін. Присутнім була надана інформація з питань вибору професії, можливостей працевлаштування молоді, в т.ч. інвалідів, можливостей отримання професій, актуальних на ринку праці тощо.
Щоквартально Балтським РЦЗ проводяться Уроки реального трудового життя, години профінформування та факультативи в школі-інтернаті для дітей-сиріт в с. Піщане, де навчаються 10 дітей-інвалідів.
Спеціалісти Білгород-Дністровського та Тарутинського центрів зайнятості практикують проведення профінформаційних семінарів, зустрічей та бесід з старшокласниками на базі бібліотек, на які обов’язково запрошують дітей-інвалідів та дітей, які виховуються в прийомних сім’ях. У січні-лютому було проведено 6 таких зустрічей, в яких брали участь діти-інваліди та діти з прийомних сімей.
Активно співпрацює Миколаївський центр зайнятості з місцевою школою-інтернатом для дітей з вадами розумового розвитку. У лютому проведено День відкритих дверей Миколаївського центру зайнятості для 19 вихованців школи-інтернату. Одеський МЗЦ щоквартально проводить Уроки профорієнтації в школі-інтернаті № 3 для дітей з серцево-судинними захворюваннями та в школі інтернаті № 93 для дітей з вадами зору.
Загалом, із початку року профорієнтаційними послугами охоплено 12 шкіл-інтернатів для дітей сиріт та інвалідів, інформаційні послуги отримали під час заходів служби зайнятості 153 учні спеціалізованих шкіл - інтернатів, 193 учні - сироти, які залишились без піклування батьків, 73 учні – інваліди, 72 підлітки, які стоять на обліку комісій у справах дітей.