У 2009 році 1120 інвалідів Рівненської області, які перебували на обліку в центрах зайнятості, отримали майже 5 тисяч профорієнтаційних послуг. Під час профорієнтаційної роботи з особами, які мають обмежені фізичні можливості, використовуються індивідуальні консультації та групові форми роботи. Вони беруть участь у семінарах з техніки пошуку роботи, тренінгах “Від самопізнання до самореалізації”, з підприємництва, ярмарках вакансій, професій та в інших заходах, які проводять центри зайнятості. Особам із інвалідністю у центрах зайнятості пропонують систематизовану інформацію з профорієнтації, особливостей самопрезентації і працевлаштування, професійного навчання тощо. Із червня 2009 року у Рівненському міському центрі зайнятості запрацював спеціалізований інформаційний центр.
Упродовж року відбулося 11 семінарів-тренінгів для 175 осіб із особливими потребами “Від самопізнання до самореалізації”. Тренінги відповідно до укладеної угоди провела Лариса Шиманська, інвалід І групи, тренер консалтингової компанії «Територія бізнесу». Учасники спробували усвідомити свої можливості та визначити сферу розвитку, з’ясувати, які проблеми виникають при вирішенні питання працевлаштування, знайти зовнішні і внутрішні ресурси для їх подолання, сформувати “імунітет” на випадок невдачі.
Спеціалісти обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів розповіли про можливості навчання в Рівненському обласному центрі професійної реабілітації інвалідів та продемонстрували відеофільм про професійне навчання у Всеукраїнському Центрі реабілітації інвалідів (с. Лютіж Київської області). Запрошені на такі заходи роботодавці запропонували наявні вакансії. Деякі учасники пройшли співбесіду й отримали шанс на працевлаштування. Учасникам семінарів-тренінгів надали індивідуальні консультації та вручили інформаційно-довідкові матеріали.
Проведення таких семінарів-тренінгів дає поштовх людям із особливими потребами не тільки до початку пошуку роботи, а й до відкриття власної справи. Вони справді пройшли невеличкий відрізок шляху від самопізнання до самореалізації.
В області й надалі буде проводитись робота щодо якісного надання людям з інвалідністю повного комплексу передбачених законодавством соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, забезпечення доступності послуг, здійснення адресного підходу до кожного, хто хоче знайти своє місце у житті.