Протези виготовляють тепер і в Кіровограді
Опубліковано 08 лютого 2008 року о 16:22
Трагічний випадок, дорожньо-транспортна пригода, тяжке захворювання чи вроджене каліцтво – усе це призводять до пошкодження тих чи інших функцій організму, певної втрати здоров'я, різних форм та видів інвалідності. Саме таким людям покликана допомогти Кіровоградська дільниця Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного заводу, яка вже понад 50 років виготовляє для мешканців нашого краю різноманітну протезну продукцію: ортопедичне взуття, швейно-бандажні вироби, милиці, ціпки тощо.
Підприємство, яке очолює Юрій Пальчиков, обслуговує сьогодні майже 6 тисяч інвалідів області.
Дуже важливою для ефективної діяльності підприємства є фінансова підтримка й увага Міністерства праці та соціальної політики України, Виробничого об'єднання "Укрпротез", Фонду соціального захисту інвалідів. Завдяки цим відомствам придбали обладнання та відкрили власну лінію з виготовлення протезів нижніх кінцівок, зокрема гомілки, за німецькою технологією. Ці протези легші, ніж інші, що дозволяє людині із обмеженими фізичними можливостями вільно рухатися і працювати. Крім того, ми маємо можливість "підігнати" протез точніше і швидше, ніж у Полтаві, оскільки робимо примірки на місці. У майбутньому планується також налагодити випуск протезів стегон.
На підприємстві створено базу даних усіх інвалідів області з інтернет-зв'язком, завдяки чому фахівці дільниці можуть оперативно консультуватися зі столичними колегами чи працівниками інших підприємств, медиками, контролювати ситуацію із забезпеченням протезною продукцією тих, хто її потребує.
У липні 2007 року Кіровоградська протезна дільниця виграла тендер на поставку протезно-ортопедичних виробів і колясок інвалідам області і успішно виконує це відповідальне завдання.