Ковельський протезно-ортопедичний цех, заснований у 1996 році за підтримки німецьких колег як установа для обслуговування неповносправних дітей, пізніше поширив спектр послуг й на дорослих і завжди відкритий для допомоги кожному, хто її потребує.
Зараз підприємство є відділенням Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування, виготовляє протези верхніх і нижніх кінцівок. Всі працівники цеху - завзяті оптимісти попри те, що кожного дня мають справу не просто з механічним процесом заміни втрачених кінцівок на штучні, але з людськими долями. Виміряти, зробити зліпок, а потім готовий виріб поставити і навчити людину з цим ходити - зовсім не просто. Два з половиною роки майбутніх працівників навчали кращі німецькі спеціалісти, і за цей час чоловіки, які доти працювали електриками і зварювальниками, досконало вивчили анатомію людини, навчились працювати на імпортному обладнанні, пройшли стажування в Німеччині, склали іспити й здобули відповідні сертифікати.
Протези, що виготовляються в цеху, за своєю якістю і технологією не поступаються дорогим закордонним виробам. На всіх станках - позначка фірми Otto Bock, на швейних машинках - знамените Singer. Не тільки обладнання, але й вся комплектація для протезів тут німецьких фірм Uniprox та Otto Bock. Протези для рук та ніг виготовляють суто під пацієнта і його індивідуальні дані. Також, за бажанням клієнта, механізми протезу відрегулюють, або замінять окремі його частини, забезпечать технічне обслуговування протезів, а після закінчення терміну використання, за рахунок бюджетних коштів Фонду соціального захисту інвалідів, виготовлять новий відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 321 від 5 квітня 2012 року “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів».
У липні поточного року Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, зокрема, дія Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" відтепер поширюється на учасників антитерористичної операції і мирних громадян, постраждалих під час її проведення, - кожен з тих, хто внаслідок поранення втратив кінцівку, матиме змогу безкоштовно пройти протезування та реабілітацію у спеціалізованих центрах.