25 листопада 2009 року в Полтавському обласному центрі медико-соціальної реабілітації дітей із органічними ураженнями нервової системи відкрито відділення Системи керованого навчання, в якому буде застосовуватися реабілітаційна методика угорського лікаря і педагога Андреса Пето. Цей метод успішно впроваджується в багатьох країнах світу та увійшов до п’ятірки найкращих реабілітаційних методів роботи з дітьми-інвалідами.
Проект створення відділення Системи керованого навчання для дітей із органічними ураженнями системи головного мозку було презентовано громадською неприбутковою організацією соціального захисту Монтессорі-Центр реабілітації дітей - інвалідів ”Соняшник”. Представники Полтавської міської влади, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, державних та громадських інституцій, що опікуються проблемами дітей-інвалідів, представники засобів масової інформації провели дискусію щодо ефективності заходів по ранній соціальній реабілітації дітей-інвалідів, що здійснюється у місті Полтаві та Полтавській області, переглянули фільм ”Організація інтегрованої реабілітації дітей з раннім мозковим пошкодженням в Системі керованого навчання”, оглянули клас Системи керованого навчання, обладнаний реабілітаційними меблями Пето.
На обладнання класу, в рамках виконання Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтави ”Турбота” органами місцевого самоврядування було виділено 40,5 тис. грн..
Першою ланкою в Системі керованого навчання є групи для дітей від 1,5 до 5 років, заняття в яких забезпечують дитині з ДЦП раннє втручання та реабілітацію за методикою Пето, що сприяє підготовці та адаптації дитини-інваліда до перебування в умовах дитячого дошкільного закладу.