12 листопада відбулась робоча зустріч керівника Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталія Кольцова з представником Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Одеської обласної державної адміністрації Олега Соколова та головою молодіжної ради при Одеському міському голові Валентиною Хоружею.
В ході зустрічі було обговорено низку питань, а саме: прийняті зміни до Постанови №321 Кабінетом Міністрів України 29 жовтня 2024 року, які суттєво спрощують механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації для осіб з інвалідністю, військовослужбовців та ветеранів, питання щодо суттєвого підвищення граничної вартості на високофункціональні протези нижніх кінцівок відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від 11 жовтня 2024 року № 464-н, який набрав чинності 05.11.2024 року.
Зокрема зосередилися на питаннях реалізації заходів щодо безоплатного забезпечення допоміжними засобами реабілітації, сприяння зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, надання фінансової допомоги на оплату навчання осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду та їх перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації. Також говорили про встановлені нормативи робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та застосування адміністративно-господарських санкцій у разі невиконання нормативу, визначеного чинним законодавством. Йшлося й про виклики та досягнення у напрямку побудови безбар’єрного простору, інклюзивного суспільства та захисту прав осіб з інвалідністю.
Віталій Кольцов акцентував увагу присутніх на заході на дії програми безоплатного забезпечення допоміжними засобами реабілітації та надав роз’яснення щодо порядку та механізму забезпечення осіб з інвалідністю та інших категорій населення допоміжними засобами реабілітації, проведення безоплатного протезування за державною програмою, про реабілітацію в закладах охорони здоров’я.
Окрім цього, керівником відділення було детально роз’яснено процедуру оформлення та перелік документів необхідних для подачі заявки на забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Валентина Хоружа ознайомила присутніх з основними напрямками роботи ради: соціальна політика і волонтерство, культура, спорт та європейська інтеграція, проектна діяльність, освіта, наука та національне виховання. Урядова уповноважена повідомила, що цьогоріч було запущено декілька проектів. Один з них стосується доступності та безбар’єрності у місті Одеса. Також рада проводить велику кількість тренінгів з волонтерства та соціальних питань, має багато позитивних відгуків тренінг «Психологічна криза молоді в умовах довготривалої війни».
Одеське обласне відділення Фонду висловлює вдячність представнику Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Одеської ОДА та голові молодіжної ради за конструктивний діалог, цікаві ідеї для розширення подальшої співпраці у різних важливих напрямках та щирість і відкритість у спілкуванні.