Цю думку ще раз підтвердили під час чергового засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Розглядалося питання створення навчально-практичних центрів на базі професійно-технічних навчальних закладів області. Заступник начальника управління освіти й науки ОДА навів приклад двох чинних навчально-практичних центрів на базі Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури - «Хенкель Баутехнік (Україна)» та «Кнауф».
До 2015 року в області планують створити ще сім схожих центрів підготовки робітничих кадрів для промисловості, сфери послуг та аграрного сектора, на що загалом передбачено 78 мільйонів гривень. Та чи віднайдуть такі кошти у місцевих і державному бюджетах і чи захочуть роботодавці вкладати гроші у такі центри - питання відкрите.
Поки центрів немає, робітничі кадри для сучасного виробництва потрібно десь готувати. Як вихід із ситуації директор обласного центру зайнятості запропонувала підвищувати кваліфікацію робітників за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Члени комітету дійшли згоди у тому, що наповнити ПТУ сучасною матеріальною базою неможливо, адже науково-технічний прогрес розвивається швидкими темпами. Тому має бути поєднання теорії професійно-технічної освіти і практики роботодавця. До речі, четверта частина безробітних (а це півтори тисячі осіб) проходить навчання саме у працедавців. Необхідно довести кожному роботодавцю можливості наших закладів професійно-технічної освіти.
Також обговорювалося питання створення умов для реалізації права на працю особами з інвалідністю. Заступник директора Волинського відділення Фонду ознайомила присутніх із можливостями навчання інвалідів за кошти Фонду соцального захисту інвалідів. Оскільки засідання відбувалось у стінах заводу ТзОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», то присутніх ознайомили з умовами професійної підготовки та працевлаштування працівників цього підприємства, в тому числі осіб із обмеженими фізичними можливостями, їх соціальним захистом. Директор Луцького підприємства УВП УТОС запропонувала відновити співпрацю цих підприємств в частині забезпечення замовленнями для виконання їх незрячими інвалідами УВП УТОС.